Sun-Air vil konkurrere med SAS

18.12.02

Sun-Air som samarbeider tett med British Airways, vil nå ta opp konkurransen med SAS gjennom å åpne en rute fra København til Stockholm.

Det skriver den danske nettavisen Børsen.
Det lille og relativt ukjente flyselskapet Sun-Air med base i Billund har forgjeves slitt med start- og landingstillatelser i Bromma-lufthavnen nær Stockholm sentrum. Forslagene er hittil blitt avvist, ettersom flyplassen er dedikert til innenrikstrafikk.

Den svenske regjeringen har på nytt satt flyselskapets ønsker på dagsordenen.

– Vi har arbeidet for å øke flyvninger til Bromma, og vi håper på en avklaring til foråret. Vi går på lengre sikt etter å fly hele den skandinaviske hovedstadstriangel fra hver ende, sier salgs og markedssjef Kristian Tvergaard i Sun-Air.

Han understreker at det foreløpig ikke er tatt noen beslutning, og det skyldes imidlertid de store begrensinger på hvilke fly som kan benytte seg av den relativt lille flyplassen.

(Kilde: http://www.hangar.no)