”Min største tabbe!”                                     

Publisert: 07.03.04


Her er hva som skjedde for en tid tilbake da to teknikere fra Northwest Airlines skulle taxe en Airbus A320 fra fjernparkering til en gate ved LaGuardia flyplassen i New York.

Først måtte de vente en lang stund ute på taxeveien før de endelig fikk klarering til å taxe inn til gate.
De utålmodige teknikerne ble litt for ”ivrige” med throttlene, og da de nærmet seg gaten, oppdaget de at de ikke hadde bremsetrykk.
I panikkens øyeblikk, ble motorene reversert, men dessverre for sent. Først traff de et tauestag og ramponerte jet-broen, før de traff en traktor med slik kraft at nesestellet kollapset.
Venstre side av cockpit ble flenget opp av broen som så knelte over venstre motor og vinge, samt at vingetippen flerret opp skroget på en Boeing 757 som sto parkert ved siden av.
Merkelig nok ble ingen alvorlig skadet, men et par teknikere fikk den store skjelven da de en smule fortumlet oppdaget hva de hadde forårsaket.
Håper ingen NFO medlemmer kjenner seg igjen, for dette kunne lett ha blitt omtalt som ”Min største tabbe!”

INFO-redaksjonen